Campania "Donator de zambete" 2013

Campania "Donator de zambete. Pentru Copii"

Moderator: Sorina

Campania "Donator de zambete" 2013

Mesajde ramona 79 » Vin Sep 27, 2013 1:26 pm

Toamna aduce o nouă campanie Donator de Zâmbete!

Imagine
Voluntarii Isis și partenerii lor – Asociația United Hands România și Chicco – lucrează în această perioadă pentru a pregăti o nouă acțiune de ajutorare.

Caravana Donator de Zâmbete poposește pe 12 octombrie în comuna Dorobanțu din județul Constanța.

Și tu poți ajuta cele 100 de familii și copiii lor – Vino la Spitalul Isis cu hăinuțele și jucăriile pe care vrei să le donezi. Depozitează-le în camera special amenajată, locul în care se strâng darurile pentru familiile greu încercate de viață.

Intră în echipa noastră! Donează zâmbete!
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79
Administratorul site-ului

Re: Campania "Donator de zambete" 2013

Mesajde ramona 79 » Lun Oct 07, 2013 2:13 pm

Te regasesti in cele de mai jos?
Cateodata viata ne pare grea, ne dorim mai mult, vedem numai ceea ce ar mai fi trebuit sa avem si suntem suparati, chiar frustrati. Aceasta stare nu este constructiva, de aceea este bine sa nu o lasam sa intervina in viata noastra si sa ne impunem sa cautam iesiri cu voia noastra.

Si atunci ar fi bine sa ne gandim:

Cat de multi oameni sunt in urma noastra?
Oare am vazut ca, multi alti oameni nici nu indraznesc sa viseze la ceea ce ai tu acum?
Si atunci realizam ca avem pentru ce multumi:
* multumim fiindca avem serviciu
* multumim pentru ca suntem sanatosi
* multumim ca avem painea cea de toate zilele
* multumim ca avem intelegere, intelepciune

Realizam ca nu avem motive de nemultumire, ca noi chiar avem un loc privilegiat in fata lui Dumnezeu.

Tu simti asta?

Am vazut ca romanilor le pasa.
Romanilor le pasa si se pot mobiliza atunci cand au un scop nobil.

In Dobrogea sunt multe familii care se bucura daca tu poti da din putinul tau, care imbraca cu placere haina pe care tu o consideri uzata, care au nevoie de patura ta invechita, fiindca pentru ei caldura reprezinta un lux pe care nu si-l permit.

In prag de iarna Asociatia United Hands Romania impreuna cu Asociatia Clubul Isis, sustinuti de BB Center ne invita sa fim buni si sa daruim.
Sa daruim din prisos sau din putin.

Daca aduci hainute, daca doresti sa lasi un pachet cu produse de igiena personala, daca ai mai multe caiete si creioane, daca astazi nu ai facut prajitura si ai cumparat-o din cofetarie, daruieste zaharul, uleiul si faina.
Poti darui si pilaful sau pastele cu sos pe care inteionai sa le pregatesti maine?

Ai incaltaimte uzata?
Poti face fericit un copil sau un parinte.
Copilul va pleca fericit la scoala si va simti ca este iubit, nu va sti ca TU i-ai daruit acel lux, dar va sti ca este iubit de Dumnezeu, si vei schimba inima unui copil sau al unui parinte oferindu-i motivatia sa treaca mai departe, sa schimbe, sa lupte sau sa accepte.

Dragi mamici, dragi parinti sau tineri,
stiu ca ne-ati intrebat daca puteti aduce hainute si jucarii, va invitam sa oferiti mai mult si sa deveniti voluntare in colectare, sortare si distribuire.

Daca sunt parinti care nu pot ajunge in Isis sau in BB Center, ne vom organiza sa ajungem noi la voi prin intermendiul Asociatiei United Hands Romania.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Lun Oct 07, 2013 2:15 pm

Spitalul Privat „Isis” pregăteşte în această perioadă o nouă campanie socială. Toamna aduce o nouă campanie „Donator de Zâmbete“! Voluntarii „Isis” şi partenerii lor - Asociaţia „United Hands“ România şi Chicco - pregătesc o nouă acţiune de ajutorare. Caravana „Donator de Zâmbete“ poposeşte pe 12 octombrie în comuna Dorobanţu, din judeţul Constanţa. „Şi tu poţi ajuta cele 100 de familii şi copiii lor. Vino la Spitalul „Isis”, situat pe strada Mircea cel Bătrân, nr. 102, din Constanţa, cu hăinuţele şi jucăriile pe care vrei să le donezi. Depozitează-le în camera special amenajată, locul în care se strâng darurile pentru familiile greu încercate de viaţă. Intră în echipa noastră! Donează zâmbete!”, este mesajul reprezentanţilor Spitalului „Isis”.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Lun Oct 14, 2013 11:17 am

Campania "Donator de zambete" 12 oct.2013-Dorobantu
Echipa Isis a donat zambete la Dorobantu!
Imagine
Un zambet calduros in timpul consultatiei. Dr.Oana Barbu,un medic- prieten al copilului

Pentru darurile oferite familiilor greu incercate de viata, pentru copiii care au plecat acasa cu cea mai frumoasa jucarie a lor de pana acum si pentru mamicile care au avut ocazia sa isi duca micutii la un consult de pediatrie, pentru sustinerea oferita in desfasurarea actiunii de astazi, noi, echipa Isis, va multumim din suflet!

Ati donat zambete, luminand sufletul locuitorilor din Dorobantu, jud. Constanta!

Isis multumeste: mamicilor si prietenilor Spitalului (pentru ca in numai cateva zile au reusit sa adune peste 50 de saci cu donatii), dr. Oana Barbu ( pentru ca a consultat peste 50 de copii), United Hands Romania (pentru ca a pregatit baxuri de obiecte de vestimentatie, igiena personala, accesorii de locuinta, lenjerie de pat etc) si Chicco (pentru ca 14 familii au primit un carucior pentru copii).

Ati facut o fapta buna , motiv pentru care va multumim ca faceti parte din echipa noastra de voluntari!
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Lun Oct 14, 2013 11:35 am

Niciun copil nu a fost gasit cu stare febrila, insa putini au fost cei care aveau dantura neafectata de carii. Medicul care i-a consultat, dr. Oana Barbu, a constat ca igiena personala a acestor copii aproape ca lipseste, absenta unei surse de apa reprezentand principala cauza

ImagineImagineImagine
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Inapoi la Donator de zambete