Ideea ta poate valora 1000 Euro!

Un oras ramane o simpla asezare daca nu exista oameni care sa marcheze locul prin valoare.

Moderator: Sorina

Ideea ta poate valora 1000 Euro!

Mesajde ramona 79 » Mie Ian 18, 2012 4:24 pm

Imagine
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79
Administratorul site-ului

Re: Ideea ta poate valora 1000 Euro!

Mesajde ramona 79 » Mie Ian 18, 2012 5:22 pm

Imagine
La cea de-a doua editie din 21 martie 2012, Gala "10 Oameni de Valoare pentru Constanta", premiaza nu doar acei oameni care au excelat pe plan profesional, politic sau socio-cultural, ci si idei realiste ce pot imbunatati viata constantenilor. Fie ca este vorba despre o solutie adusa unei probleme sau o idee ce poate imbunatati viata economica si/sau social-culturala a Constantei,vocea oricarui cetatean poate fi auzita mai ales daca se aduc argumente cat mai elocvente in spriinul acesteia. In data de 21 martie 2012 ai ocazia de a urca pe scena alaturi de cei mai buni si de a fi ascultat.
Vocea ta poate fi auzita!(Iar asta nu e doar un slogan.)

Regulament:

1 -ideile/solutiile propuse pot avea componente similare, dar aceste similitudini nu pot fi majoritare in raport cu diferentele dintre ele;
2 -in cazul jurizarii, se iau in considerare intr-o pondere mult mai mare propunerile favorizate de cele mai multe like-uri.
3 -ideile/solutiile oferite nu vor face discriminari soco-politice si religioase;
4 -ideile/solutiile propuse nu vor aduce vreun afront unei persoane sau grup de persoane recunoscut formal sau informal si nici nu le vor limita in vreun fel drepturile;
5 - clubul Isis are libertatea de a suspenda oricand concursul daca se constata o cota de participare scazuta sau insuficienta(sub 200 de propuneri).Insuficienta se refera si la discursul practic al ideii/solutiei, respectiv argumentarea ei economica;
6 -pentru deliberarea celor mai bune idei si solutii, in caz de egalitate si nu numai, se pot cere participantilor lamuriri, detalieri, explicatii suplimentare;
7- castigatorul va fi anuntat public, cu 5 zile inainte de evenimentul "10 Oameni de Valoare pentru Constanta". Acesta va trebui sa raspunda in termen de 24 de ore, trimitand prin mesaj privat informatii(telefon, mail, adresa) pentru a fi contactat si a confirma prezenta la gala "10 Oameni de Valoare pentru Constanta". Castigatorul va fi anuntat atat pe wall-ul paginii de facebook cat si site-ul oamenidevaloare.ro
Datele de contact ale castigatorului pot fi trimise la adresa de mail club@isis-med.ro
8- castigarea concursului "idei de valoare" este conditionata de prezenta publica a castigatorilor in cadrul galei "10 Oameni de Valoare pentru Constanta". Castigatorii au astfel optiunea sa-si expuna public ideea/solutia propusa;
9- impozitele aferente castigului vor fi suportate de catre castigatorii concursului;
10- participantii concursului declara ca modalitatile de punere in aplicare ale ideilor/solutiilor sau combinatiile idei/solutii si aplicabilitate nu fac obiectul unui plagiat.Ele sunt autentice si nu fac parte dintre bunurile intelectuale ale vreunei organizatii sau companii;
11- organizatorii isi rezerva oricand dreptul de a schimba conditiile de participare si desfasurare a concursului.

Comisia de Jurizare va fi afisata cu 2 saptamani inainte de data evenimentului din ratiuni de impartialitate ale propunerilor.

Asteptam ideile/ solutiile dar si like-urile dumneavoastra pe pagina de facebook http://www.facebook.com/events/340704072623788/
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Sam Ian 28, 2012 9:18 am

Sunt asteptate voturi si propuneri pe pagina Oameni de valoare pentru cei pe care merita sa fie premiați pe data de 21martie la Gala.Cu totii vedem ca valorile României nu sunt apreciate, insa neimplicarea noastra nu ajuta la nimic. Schimbarea incepe de la noi si doar impreuna putem reliza ceva.Ideile bune trebuiesc promovate.
Iar daca tu ai idei, ce crezi ca ar putea schimba ceva in orasul tau, expune-o, promoveaz-o, intra in cursa pentru castigarea premiului de 1000 euro..Cu cat mai multe like-uri cu atat mai multe sanse de castig. Mult succes.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Sam Ian 28, 2012 9:34 am

Pe pagina de facebook au fost deja expuse cate va idei, ce poate intr-o buna zi se vor concretiza, vor schimba ceva in orasul nostru. Voi posta mai jos doar cateva exemple, iar daca vi se par interesante le puteti sustine cu un like.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Sam Ian 28, 2012 9:39 am

mai jos , gasiti albumul foto Idei de valoare.Va invit sa-l rasfoiti si sa sustineti ideile care va plac cel mai mult si care considerati ca merita puse in aplicare.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 342&type=3
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Inapoi la Zece Oameni de Valoare pentru Constanta