Interventii ginecologice gratuite in sistemul privat

Sarbatorile din an, traditii, simboluri

Moderator: ileana_r

Interventii ginecologice gratuite in sistemul privat

Mesajde ramona 79 » Mar Noi 15, 2011 1:16 pm

Interventii ginecologice gratuite Isis Medical Center

Imagine
Pentru ca accesul in clinicile private este limitat in tara noastra din motive financiare, va aducem la cunostinta faptul ca Isis Medical Center vine in intampinarea femeilor diagnosticate cu afectiuni ginecologice si relanseaza campania “Interventii ginecologice gratuite”. Incepand cu data de 15 noiembrie 2011, in primul spital privat din Constanta, echipa de medici este pregatita sa asigure interventii chirurgicale gratuite pacientelor asigurate medical.
Femeile trebuie sa se programeze telefonic pentru un consult de specialitate. Daca exista indicatia de operatie, medicii ginecologi vor recomanda investigatii premergatoare interventiei cirurgicale, costurile acestora fiind suportate integral de Isis Medical Center.
Interventii chirurgicale din sfera ginecologica: histerectomie, ovarectomie, extirparea chistului ovarian / fibromului uterin, tratamentul incontinentei urinare, prolapsul genital si toate afectiunile colului uterin.
Costul unei interventii chirurgicale in spitalul Isis este de aproximativ 1000 de euro, bani pe care Isis ii suporta integral, pacienta platind doar internarea.
Costul unei zile de internare este de 300 lei. Pacientele vor fi supravegheate permanent de un cadru medical si vor primi o alimentatie personalizata, stabilita de un medic nutritionist. Costul include si medicatia pe intreaga durata de spitalizare.
Pacientele vor trebui sa se prezinte la medic cu dosarul de investigatii (EKG si consult cardiologic) si analize efectuate anterior, adeverinta de salariat sau talonul de pensie, precum si dovada platii asigurarii de sanatate.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79
Administratorul site-ului

Re: Interventii ginecologice gratuite in sistemul privat

Mesajde ramona 79 » Mar Noi 15, 2011 1:29 pm

Asteptam intrebari, impresii dar si sugestii legate de aceasta noua campanie.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Mie Noi 16, 2011 11:02 am

Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Joi Noi 24, 2011 4:07 pm

fetele, in aceasta seara la Tv Neptun , ora 17.30 in cadrul emisiunii "Sanatatea intai de toate" va fi prezent Dl Dr Viorel Cristurean unde va raspnde intrebarilor dumneavoastra legate de problemele ginecologice, despre Campania operatii ginecologice gratuite. Daca aveti intrebari le puteti adresa domnului dr in emisiune.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Vin Noi 25, 2011 11:43 am

Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde Dany07 » Mie Noi 30, 2011 10:18 am

Buna ziua!
Laparoscopia intra in cadrul interventiilor ginecologice gratuite?
Multumesc!
Dany07

Mesajde ramona 79 » Mie Noi 30, 2011 10:41 am

Buna Dany, am vazut ca intrebai la un alt topic ce medici participa la astfel de interventii (laparoscopie). Prof Dr Vlad Tica si Dr .Viorel Cristurean fac astfel de interventii insa ele nu intra in categoria operatiilor gratuite ce se fac la Isis. Dar,cred ca despre asta trebie sa discuti cu medicl tau ginecolog , daca este cazul ca interventia sa fie facuta prin aceasta metoda.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Mar Dec 20, 2011 11:18 pm

Comunicat de presă - Intervenții ginecologice gratuite în sistemul privat
75 de femei au fost operate în prima lună, în cadrul campaniei
Isis - Spital Privat, Constanța

Imagine
La o lună de la începerea campaniei, 75 de femei au fost tratate chirurgical gratuit în spitalul privat Isis. Pacientele au fost diagnosticate cu fibrom uterin, chisturi ovariene, incontinență urinară, prolaps genital, diverse afecțiuni ale colului uterin etc. Cele mai practicate intervenții chirurgicale au fost cele de histerectomie (clasice/vaginale), ovarectomie și colposuspensie. Femeile care s-au adresat medicilor ginecologi, cu vârste cuprinse între 18 și 45 de ani, au considerat campania un prilej de redobândire a statusului fizic și un cadou în prag de Sărbători. Chiar dacă au venit și din afara județului Constanța, pacientele s-au bucurat că astfel și-au recăpătat sănătatea și că au primit îngrijiri la standarde europene.

Isis este primul spital privat din țară care a lansat un proiect social prin care asigură tratament chirurgical gratuit. Intitulată - Intervenții ginecologice gratuite în sistemul privat - campania se adresează pacientelor asigurate medical. Inițiatorul și susținătorul acestui program este medicul Mohamed Zaher, managerul spitalului privat.

Potrivit reprezentanților unității medicale constănțene, femeile care doresc să se încrie în campanie trebuie să se programeze telefonic pentru un consult de specialitate. Dacă există indicația de operație, medicii ginecologi vor recomanda investigații premergătoare intervenției chirurgicale, costurile acestora fiind suportate integral de Isis Medical Center.

Costul unei intervenții chirurgicale în spitalul Isis este de aproximativ 1000 de euro, bani pe care, în cadrul acestei campaniei, Isis îi suportă integral, pacienta plătind doar internarea, 300 lei pentru o zi. Pacientele vor fi supravegheate permanent de un cadru medical și vor primi alimentație personalizată, stabilită de medicul nutriționist. Costul include medicația pe întreaga perioadă de spitalizare.

Pacientele vor trebui să se prezinte la medic cu dosarul de investigații (EKG și consult cardiologic) și analize efectuate anterior, adeverința de salariat sau talonul de pensie, precum și dovada plății asigurării de sănătate.

Pentru a facilita femeilor cu afecțiuni ginecologice accesul la serviciile medicale și a se bucura cu adevărat de atenția unor specialiști, dr. Mohamed Zaher, managerul spitalului Isis a anunțat că programul – Intervenții ginecologice gratuite în sistemul privat – se prelungește și în 2012.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Mesajde ramona 79 » Mar Ian 03, 2012 4:22 pm

115 femei au fost operate în primele două luni, în cadrul campaniei Interventii ginecologige gratuite

Spital privat Isis

La o lună de la începerea campaniei, 115 femei au fost tratate chirurgical gratuit în spitalul privat Isis. Pacientele au fost diagnosticate cu histerectomie, ovarectomie, incontinență urinară, prolaps genital, diverse afecțiuni ale colului uterin etc. Cele mai practicate intervenții chirurgicale au fost cele de extirpare a fibroamelor și chisturilor ovariene. Femeile care s-au adresat medicilor ginecologi, cu vârste cuprinse între 18 și 45 de ani, au considerat campania un prilej de redobândire a statusului fizic și un cadou în prag de Sărbători. Chiar dacă au venit și din afara județului Constanța, pacientele s-au bucurat că astfel și-au recăpătat sănătatea și că au primit îngrijiri la standarde europene.

Isis este primul spital privat din țară care a lansat un proiect social prin care asigură tratament chirurgical gratuit. Intitulată - Intervenții ginecologice gratuite în sistemul privat - campania se adresează pacientelor asigurate medical. Inițiatorul și susținătorul acestui program este medicul Mohamed Zaher, managerul spitalului privat.

Potrivit reprezentanților unității medicale constănțene, femeile care doresc să se înscrie în campanie trebuie să se programeze telefonic pentru un consult de specialitate. Dacă există indicația de operație, medicii ginecologi vor recomanda investigații premergătoare intervenției chirurgicale, costurile acestora fiind suportate integral de Isis Medical Center.

Costul unei intervenții chirurgicale în spitalul Isis este de aproximativ 1000 de euro, bani pe care, în cadrul acestei campanii, Isis îi suportă integral, pacienta plătind doar internarea, 300 lei pentru o zi. Pacientele vor fi supravegheate permanent de un cadru medical și vor primi alimentație personalizată, stabilită de medicul nutriționist. Costul include medicația pe întreaga perioadă de spitalizare.
Pacientele vor trebui să se prezinte la medic cu dosarul de investigații (EKG și consult cardiologic) și analize efectuate anterior, adeverința de salariat sau talonul de pensie, precum și dovada plății asigurării de sănătate.

Pentru a facilita femeilor cu afecțiuni ginecologice accesul la serviciile medicale și a se bucura cu adevărat de atenția unor specialiști, dr. Mohamed Zaher, managerul spitalului Isis a anunțat că programul – Intervenții ginecologice gratuite în sistemul privat – se prelungește și în 2012.
Raisa
Imagine

Denis
Imagine
Imagine
ramona 79

Urmatorul

Inapoi la Credinte, Sarbatori, Traditii, Obiceiuri